Přeskočit na text

Putování za jedlými rostlinami

kdy: v neděli, 15. června 2014

v kolik: od 9:00

kde: před vchodem do Piaristického kláštera v Příboře

co nás čeká: společná cesta do okolí Příbora, během které se budeme seznamovat s planými rostlinami, které můžeme zařadit do našeho jídelníčku

Autobusem, který odjíždí v 9:18, odjedeme do Mošnova, odkud budeme putovat podél Lubiny zpět do Příbora (zde přibližně v 12:30). pokud nějaké rostliny nasbíráme a budeme mít chuť, přesuneme se do kuchyně a uvaříme něco dobrého z nasbíraného materiálu.

průvodci: Pavel Netušil a Marta Švajdová

info: mail pribor.mestozmeny@gmail.com, mobil 737 760 408

Jak jsme se měli?

V neděli 15.6.2014 jsme vyrazili proti proudu řeky Lubiny ze zastávky Mošnov - Myslivna směrem do Příboru. Cestou nám byl průvodce pan Pavel Netušil.

Pan profesor nás během procházky seznámil s mnoha rostlinnými druhy, využitelnými v kuchyni. Velice zajímavým způsobem komentoval vybrané rostliny nacházející se v blízkosti řeky. Poté jsme se přesunuli do zapůjčené kuchyňky. Zde jsme pod dozorem paní Marty Švajdové všichni připravili ochutnávku z nasbíraných rostlin. Poděkování patří všem zůčastněným za nádhernou atmosféru po celý den akce, ale především Pavlu Netušilivi za předání úžasných znalostí o jedlých rostlinách. Neméně je potřeba poděkovat Martě za zorganizování celé akce, včetně úžasným způsobem odvedené práce v kuchyni při přípravě všech dobrot.

Nasbíraný materiál:
Mochna husí, kopřiva dvoudomá, bršlice kozí noha, jitrocel větší, jitrocel kopinatý, sléz lesní, česnek medvědí, popenec břečtanolistý, řebříček lékařský, bez černý, tolice vojtěška, mléč zelinný, mrkev obecná, třezalka tečkovaná, lípa srdčitá, smetánka lékařská, heřmánek pravý.