Přeskočit na text

Semínková banka

Nápad zřídit semínkovou banku vznikl při loňském Semínkování s panem Petrem Dostálem ze společnosti Gengel, kdy v CCC po akci zůstalo pár semínek v hrnečku.
Máte doma semínka, která vám vybyla z loňského zahradničení, nakoupili jste a nebudete mít čas je vyset nebo jste si vypěstovali vlastní a máte jich nadbytek?
Přineste je do Semínkové knihovny, můžete je poskytnout dalším zájemcům nebo vyměnit za jiná.

V Semínkové bance jsou k dispozici i semena starých odrůd, poskytnuté společností Gengel. Ty jsou poskytovány těm pěstitelům, kteří se pokusí rostliny dopěstovat na semeno a část úrody vrátí zpět s označením a se stručnou zprávou o pěstování.

Gengel

je obecně prospěšná, nezisková společnost, která rozšiřuje staré odrůdy a informace o nich, úzce spolupracuje při pěstování s malopěstiteli, zahrádkáři, biozemědělci, mladými lidmi a dalšími zájemci. Zároveň tak prosazuje myšlenky ekologického zemědělství a ochrany životního prostředí.

Zpráva o pěstování a vrácení namnožených semen

Po sezóně Vás prosíme o vrácení namnožených osiv + sepsání stručné zprávy o pěstování.

Ve zprávě o pěstování, prosím, kromě stručného popisu vlastních podmínek pěstování, tj. např. nadmořská výška, půda, způsob pěstování, uveďte:

Ve zprávách o pěstování zkuste také zachytit Váš celkový dojem z odrůdy a třeba některou její typickou vlastnost, ať již z pohledu pěstitelského či kuchyňského. Čím Vás zejména zaujala, jaké byly její hlavní přednosti nebo nedostatky a zda její vzezření a vlastnosti odpovídaly popisu uvedenému v Seznamu plodin, nebo jak se případně od nich odlišovaly.